Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Gösterilen Sonuçlar 1 ile 20 arası ; toplam 31 adet

Konu: Sol-alt Karin Agrisi

boshver's Avatar
    Thumbs Up
    Aldığı: 0
    Verdiği: 0
    0 Not allowed!

Varsayılan Sol-alt Karin Agrisi

Iki gece once , sabahin 4unde bu agriyla uyandim. Uzaninca cok az, oturunca hatri sayilir, ayakta ise bazen bagirtacak kadar agri yapiyor . Anne karni pozisyonu disinda da rahat yok zaten . Bastirinca agri artiyor, bir eli dus tutup, digerini vurunca (iste karin yoklamasi ) karin gaz dolu gibi , ama sol alt tarafta yumriuk buyuklugunde bolgeye degince tavana sicriyorum .

Ne olabilir ki? Acile gidip baska hastalik kapma olayi var , bir de yesil kod oldugu icin 8 saate kadar bekletebilirler . Kas gevsetici ve antibiyotik de aliyorum ama pek de azalmiyor . Pazartesi aile doktoruna kadar yasar miyim sizce ?

7.2 Mega Pixels Koala's Avatar
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

Varsayılan Cevap: Sol-alt Karin Agrisi

geçmiş olsun acile git derim ben

su muhallebisi tralien's Avatar
    Thumbs Up
    Aldığı: 1
    0 Not allowed!

belki çişiniz gelmiştir
    paladin is a social being

Psychick JauneRouge's Avatar
    Yer
    in the hole !
    Thumbs Up
    Aldığı: 6
    Verdiği: 3
    0 Not allowed!

kist olabilir

Soru İşareti? Tranquillity's Avatar
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

Bende de oluyor ama genelde kramp çeklinde oluyor. Benim ki şişmanlıktan oluyor diye düşünüyorum

konsandatör rudon's Avatar
    Yer
    tardis
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

elbetteki apandisit olabilir, hemen hastahaneye git, eğerki apandisitse ve patlarsa yanarsın, bizim şirkette bi çocuk iki gün öyle demişti, üçüncü gün gitti hastayane hemen ameliyat ettiler.
    |
    |
    |
    |

Thumbs Up
    0 Not allowed!

Vallaha annemde apandist diye gitti yumurtalığından bir tanesi aldılar

Ayı boğan Dengesiz Çay Tabağı's Avatar
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

Allah acil şifa versin... AynNNNısı bende de vardı vakti zamanında çok garip gelecek iltihap olduğu zaman eğer o kısıma soğuk bişyler koyarsan ağrısı geçiyormuş diye duydum denize düşen yılana sarılır hesabı bende heme uyguladım... bukunduğum yere hastane çok uzaktı çünkü.
    daha ilk iki dakida ağrı geçti...

bende bi dene derim eğer ilk dakilarda geçmezse sen yine acile git eğer mümkünse de orada iki farklı doktora gözük.. doktorlarda bazen mal mal tetkikler koyabiliyor... hiç bişeyin yokken ameliyata alabiliyolar...
    Allah acil şifa versin..
    Haksız Eleştiri Gizli Hayranlıktır...

konsandatör rudon's Avatar
    Yer
    tardis
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

tabiki benim dediğim bir ihtimal komple alakasız bir şey de olabilir, korkutmak istemem
    |
    |
    |
    |

boshver's Avatar
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

Yazdiktan sonra agri artti zaten, devriye doktoruna gittim. Simdi burada bayram seyran carsambaya kadar tatil var , doktorlarin cogu kayaga gitmisler. Muayene etti, kolonda tahrisat var dedi, peridon yazdi, gecmezse yarin acile git, ekografi ceksinler dedi .

votkaci's Avatar
    Yer
    Yer
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

bahsi geçen ağrı bir anda habersizce bir şey batırmışlar gibi oluyorsa bende de var. bir anda oluyor ve zıplatıyor bildiğin. göbek yaptığım zamanlar pantolon karnımı sıkıştırıyor diye yorumluyorum ben. buna hiç dikkat ettiniz mi? sizde de karın boşluğu kemer yahut dar pantolon gibi bir şeyle uzun süre sıkışırsa aynı tepkiyi verir mi?

colliculus superior aura's Avatar
    Yer
    ataşehir
    Thumbs Up
    Aldığı: 387
    Verdiği: 349
    0 Not allowed!

Alıntı Alıntı: votkaci Mesajı göster
    bahsi geçen ağrı bir anda habersizce bir şey batırmışlar gibi oluyorsa bende de var. bir anda oluyor ve zıplatıyor bildiğin. göbek yaptığım zamanlar pantolon karnımı sıkıştırıyor diye yorumluyorum ben. buna hiç dikkat ettiniz mi? sizde de karın boşluğu kemer yahut dar pantolon gibi bir şeyle uzun süre sıkışırsa aynı tepkiyi verir mi?
    verir

doktorlarda bazen mal mal tetkikler koyabiliyor... hiç bişeyin yokken ameliyata alabiliyolar...
    Allah acil şifa versin..
    canım tetkik konmaz.teşhis konur.konan teşhisin ''mal'' olduğunun anlayabilmeniz için bön olmamanız esas kuraldır.kıçımıza parmak atan adanlar hakında daha sevecen duygular beslemeliyiz.keza canımız sıkıldığı zaman gereksiz ameliyat yapmaktan daha çok hobi sahibiyiz.inan bana

Thumbs Up
    0 Not allowed!

Alıntı Alıntı: aura Mesajı göster

canım tetkik konmaz.teşhis konur.konan teşhisin ''mal'' olduğunun anlayabilmeniz için bön olmamanız esas kuraldır.kıçımıza parmak atan adanlar hakında daha sevecen duygular beslemeliyiz.keza canımız sıkıldığı zaman gereksiz ameliyat yapmaktan daha çok hobi sahibiyiz.inan bana

Tamam iyi , hoş. Doktorlarımızın %95 ine saygı duyuyorum ama. Pratisyen olan ve derslerinden bi bok anlamamış adamı acil servise koyunca sabahtan akşama kadar uyuşturucu verip ameliyata almak için uzman doktorun onayını bekleyen ve gece uzman doktorun gelmesiyle ameliyata alan pratisyen doktorlar var

Ayrıca Türkiye-Antalya daki hastane olayı gerçekten boktan. Örneğin Rusyada kişi hastaneye gidiyor. Uzman bir doktor tarafından muayne ediliyor daha sonra diğer uzman doktorlara sevk ediliyor. Türkiye de ise öğrenciden bozma bi pratisyen tarafından KAYITI alınıyor. Kişi Pratisyen hekime yollanıyor. Pratisyen hekim tehşisi koyuyor iki dakika uzmana onaylatıyor. Hasta gönderiliyor.

Bazı hastanelerde doktor seçebiliyorsunuz ancak acil serviste böyle bir lüksünüz yok 9-10 Pratisyen başına bir uzman verilip gönderiliyor. Antalya Devlet Hastanesinde böyle diğer hastaneleri bilmem dil de uzatmam ancak çoğunluğunda böyle olduğu gibi bir his var içimde.

Ha işini gerçekten iyi yapan doktorlar varmı var. -Sizinde onlardan birisi olduğunuzu biliyorum - Ancak çoğunlukla yanlış tehşis koyan öğrenciden bozma pratisyen hekim var mı? var. Hatasız kul olmaz ancak bu sözünde içine sıçanlar var.

colliculus superior aura's Avatar
    Yer
    ataşehir
    Thumbs Up
    Aldığı: 387
    Verdiği: 349
    0 Not allowed!

7/24 her branştan uzmanı acilde istiyorsunuz.ben de mesela bankaya her gitiğimde,fatura yatırmak için bile olsa basit gişe memurları ile değil,bireysel müşteri temsilcileri veya şube müdürü ile muhattap olmak istiyorum.oto sanayiye gittiğimde motor yağımı 15-16 yaşında kıçı kırık oğlanlar değiştirmesin 50 yaşındaki mekanik ustası gelsin istiyorum.vesair.evet ideali budur.

boshver's Avatar
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

Yok vodkaci , sanki asiri kakan gelmis de tuvalete gitmen gerekiyormus hissi her an var , ustune ustluk 10 dakikada bir sanci geliyor . Ama kaka falan yok ortada tabii . Neyse muhtemelen gastroskopi yaptirmalari gerekirmis, ilk degil cunku bu olay, ama 48 saat surdugu olmadi tabii ki.

Thumbs Up
    0 Not allowed!

7/24 her branştan uzmanı acilde istiyorsunuz.ben de mesela bankaya her gitiğimde,fatura yatırmak için bile olsa basit gişe memurları ile değil,bireysel müşteri temsilcileri veya şube müdürü ile muhattap olmak istiyorum.oto sanayiye gittiğimde motor yağımı 15-16 yaşında kıçı kırık oğlanlar değiştirmesin 50 yaşındaki mekanik ustası gelsin istiyorum.vesair.evet ideali budur.

Eğer 50 yaşındaki mekanik ustası seninle ilgilenmesi için 15-16 yaşındaki oğlanları görevlendiriyorsa vardır bi bildiği ? Ancak hastanede böyle bir sistem mümkün değil

Ayrıca sen bankada işini eksiksiz bir şekilde hallediyorsun değil mi ? Eğer halledemezsen müşteri temsilcini görebilirsin

Ben her gittiğimde Uzman doktor istiyorum demedim. Her gittiğimde işini doğru düzgün yapabilen bir doktor istiyorum dedim. Sen Oto sanayiye gittiğinde 15-16 yaşındaki kıçı kırık oğlan işini doğru düzgün yapabiliyorsa işinin eğli amcamızı çağırır mısın?

boshver's Avatar
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

Dolunay acilde dunyanin hicbiryerinde secme sansin yok . Acil seni aile doktoruna kadar yasatacak, agrini sizini alacak, enfeksiyonunu onleyecek , hayati mudahaleyi yapacak kadar hizmet verir . Ameliyatlik durum varsa zaten uzman doktor, anestezi uzmani, cerrah cagirilir ve kisa surede gelirler . Amerika 'da genelde acilde genc, hintli, arap ogrenciler calistirilir (baska yerde is bulamiyorlar cunku). Turkiye'de en azindan dilini bildiklerin var .

Thumbs Up
    0 Not allowed!

Alıntı Alıntı: boshver Mesajı göster
    Dolunay acilde dunyanin hicbiryerinde secme sansin yok . Acil seni aile doktoruna kadar yasatacak, agrini sizini alacak, enfeksiyonunu onleyecek , hayati mudahaleyi yapacak kadar hizmet verir . Ameliyatlik durum varsa zaten uzman doktor, anestezi uzmani, cerrah cagirilir ve kisa surede gelirler . Amerika 'da genelde acilde genc, hintli, arap ogrenciler calistirilir (baska yerde is bulamiyorlar cunku). Turkiye'de en azindan dilini bildiklerin var .

Bende diyorum ki işini doğru düzgün yapabilen insanları koyalım. Oraya ben türkiyedeki tüm hastanelerden bahsetmiyorum ayrıca Antalya Devlet hastanesine her gün gidiyorum ve oradaki pratisyen kişilerin durumu harbi vahim Tabi 3-4 tane harbi harbi kral abimizde yok değil. Zaten onlarda olmasa vay diğer pratisyen hekimlerin haline

Ayı boğan Dengesiz Çay Tabağı's Avatar
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

verir

canımcım galiba sen yanlış kullandın.aslında bi an tedirginliğe düştüm sonra araştırdım tetkik terimini doğru kullanmışım... senin dediğine de bakılırsa TEŞHİS EDİLİR konmaz aslında bu biraz tartışılacak bi konu.ben doktor olsm tetkikte koyardım teşhiste koyardım giderdi yani.koymak etmekten iyidir...istersen biz yine koyalım nokta koyalım. kapansın yani bu kadar basit bişeyi kafana takma bence
    http://www.medimagazin.com.tr/mm-ger...r-h-37199.html

“Gereksiz tetkikler sağlık maliyetlerini arttırıyor”

Samsun Devlet Hastanesi Halk Sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ, bazı vatandaşların hastanelere girip kendilerine çeşitli tetkiklerin yapılmasını istediğini belirterek, gereksiz tetkiklerin sağlık maliyetlerini arttırdığını söyledi

Samsun Devlet Hastanesi Halk Sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ, hastalıkların teşhis edilmesinde bazı tetkiklerin yapılmasının zorunlu, ancak bu tetkiklerin hepsinin zararsız olduğunu söylemenin zor olduğunu ifade etti. Dr. M. Emin Dinççağ, “Bazı tetkikler vardır ki, insan vücudu için zararlı etkileri olabilir. Son zamanlarda araştırmacılar tüm beden tomografik incelenmesinde maruz kalınan radyasyonun, Japonya’da Hiroşima ve Nagazaki’de hafif güçte atom bombası saldırısından sonra sağ kalanlarda ölçülen radyasyon miktarıyla karşılaştırılabilir bulmuşlardır. Bu bilgi Radyolog Dergisi’nin 232. sayısında yayınlanmıştır” dedi.

Son günlerde gereksiz yere tetkik ve tahlil isteyen hastaların arttığını hatırlatan Dr. Dinççağ, “Bu son derece ciddi bir durumdur. Hastaların kendi isteğiyle tetkik ve tahlil istemesi hem tıp etiğine aykırı hem de hiçbir tıbbi bilgisi olmayan kimselerin tetkik istemeleri, bunu kabul etmeyen hekimden şikayet etmeleri son zamanlarda sıklıkla rastlanılan bir durumdur. Yapılan gereksiz tetkikler hastaneleri meşgul etmekte hem de sağlık hizmetlerinin maliyetini artırmaktadır. Bu durumda hekimin uyguladığı yönde tıbbi ölçüler içerisinde hekimin direktifleri doğrultusunda davranılması en doğrusudur” diye konuştu. İHA-Samsun
    Son Düzenleme: Dengesiz Çay Tabağı : 06-12-2009 12:00
    Haksız Eleştiri Gizli Hayranlıktır...

boshver's Avatar
    Thumbs Up
    0 Not allowed!

Teshis, tipta "teshis koymak" olarak kullanilir, "Teshis etmek" ise birini tanimak anlaminda kullanilir, mesela bir sucluyu tanimak.

Sen doktorlar tetkik koyar demistin, bence yanlis . Tetkik arastirma demek . Ama "tetkik koymak" cok kullanilan bir deyim ise bilemem, duymadim hic .

Şöyle ki

Users Browsing this Thread

An itibariyle 1 kişi. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Mesaj yazma kuralları